ZEBRANIA Z RODZICAMI
ZAPRASZAMY NA LEŻAKI NA PATIO😎
Dbajcie o nie, by służyły jak najdłużej.
SZCZEPIENIA PRZECIW CHOROBOM ZAKAŹNYM
Ministerstwo Zdrowia, działając wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej zachęca do szczepień przeciw chorobom zakaźnym.
OBÓZ W ESTONII DLA DZIEWCZĄT
CyberWizards jest przedsięwzięciem skierowanym do dziewcząt ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku 13-16 lat, ceniących wyzwania w zakresie rozwiązywania zagadek, w tym z użyciem nowych technologii. Przedsięwzięcie polega na tym, że zaproszone kraje (w tym Polska) wysyłają swoje drużyny na obóz, który będzie miał miejsce w miejscowości Kehtna w Estonii.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie jest wymagane doświadczenie w zakresie cyberbezpieczeństwa lub programowania. Uczestniczki w trakcie kilkudniowego obozu poznają dziedzinę i zagadnienia cyberbezpieczeństwa poprzez praktyczne działania. Zajęcia podczas obozu prowadzone są w języku angielskim.
Obóz odbędzie się w terminie 29.07-03.08.2024 r. w Kehtna w Estonii. Na koniec wyjazdu zaplanowano grę Capture the Flag (CTF), dającą możliwość rozwiązywania zadań związanych z cyberbezpieczeństwem.
Warunki uczestnictwa w CyberWizards Summer Camp :
• grupa 3-6 uczennic wraz z opiekunem (opiekunem grupy może być dowolna osoba dorosła nauczyciel, rodzic, inny opiekun, mówiąca po angielsku i w języku ojczystym swojej grupy).
• obóz jest bezpłatny dla uczestników i opiekuna,
• organizator zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie, pokrywa koszty warsztatów i wszystkich pozostałych zajęć, nie pokrywa kosztów podróży.
Po analizie przekazanych zgłoszeń, Ministerstwo Edukacji Narodowej wybierze jeden Zespół, który weźmie udział w obozie CyberWizards oraz otrzyma nagrodę w postaci biletów lotniczych do Estonii.
Zespoły, które chciałyby wziąć udział w obozie CyberWizards, powinny przesłać do kuratoriów oświaty kilkuminutowy filmik (w języku angielskim) na temat roli, jaką odgrywają nowe technologie we współczesnym świecie, w tym ich wpływ na kluczowe zmiany na świecie (np. klimatyczne, czy w zakresie bezpieczeństwa).
Do udziału w Konkursie można zgłaszać filmy jako pliki multimedialne w formatach: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 (H.264, H.265), WMV, AVI, MOV o maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 na nośnikach: DVD, CD lub pamięci flash (karta, pendrive USB). Nośniki nie będą podlegały zwrotowi. Ze względu na zachowanie jakości obrazu zalecamy żeby rozdzielczość nie była mniejsza 1280 x 720.
Wraz z filmem, opiekun drużyny powinien przekazać w formie oświadczenia zgodę na przetwarzanie danych uczestniczek (oraz swoją), a także wizerunku na potrzeby organizacji i udziału w CyberWizards InternationalCyber Camp. Przygotowane filmiki wraz ze zgodami należy przekazać do Łódzkiego Kuratora Oświaty do 14 czerwca br. na adres: ul. Więckowskiego 33, 90-734 Łódź. Decyduje data wpływu. Zgłoszenia, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane.
Spośród nadesłanych zgłoszeń Kuratorium Oświaty w Łodzi wybierze jedną drużynę z naszego województwa, której kandydatura zostanie wraz z filmem i zgodami uczestniczek przekazana do Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Wybór drużyny na terenie województwa odbędzie się przy udziale trzyosobowego zespołu wg poniższych kryteriów;
• oryginalność i kreatywność prezentacji wybranego zagadnienia maks. 10 pkt;
• pomysłowe wykorzystanie nowoczesnych technologii maks. 5 pkt;
• współpraca zespołu (podział ról, wykorzystanie potencjału uczestniczek) maks. 5 pkt;
• sposób realizacji zadania (wybór miejsca, dobór narzędzi, rekwizytów itd.) maks. 10 pkt.
Wybór zwycięskiej drużyny odbędzie się na analogicznych zasadach jak na etapie kuratoryjnym trzyosobowy zespół składający się z dwóch pracowników Ministerstwa Edukacji Narodowej i jednego pracownika Ministerstwa Cyfryzacji wyłoni najlepsze uczestniczki wg tych samych kryteriów.
Do 21 czerwca br. Ministerstwo Edukacji Narodowej wybierze zwycięską drużynę i przekaże informację o wyborze do kuratorów oświaty oraz do Ministerstwa Cyfryzacji.
SREBRNE WILKI DLA NASZYCH UCZNIÓW!
Projekt społeczny naszych uczniów „Więcej niż Pasja”, realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, znalazł się wśród najlepszych projektów województwa i został nagrodzony Srebrnym Wilkiem
Podczas trwania projektu zespół w składzie:
- Maciej Gajda,
- Igor Bieniek,
- Wiktor Kaźmierczak,
- Konrad Wlazłowski,
- Mateusz Wiliński
- Krystian Raszewski
pokazywał dzieciom i młodzieży, jak ważne jest odkrywanie talentów i rozwijanie zainteresowań, kształtując przy tym swoje kompetencje przyszłości, takie jak współpraca, innowacyjność, sprawczość i empatia.
Dzięki zaangażowaniu chłopców, nasza szkoła znalazła się w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2024, zajmując 53. miejsce na 458 wyróżnionych placówek.
Projekt realizowany przez uczniów był wspierany przez nauczycieli: panią Sylwię Jankowską, panią wicedyrektor Marlenę Głowacką i panią Annę Żyszkiewicz-Dudek.
Serdecznie gratulujemy!
SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO
Nadia Czyżewska, Eliza Buder, Paulina Włódarczyk, Wiktoria Kołodziej (klasa 3c) oraz Dominik Gajda (klasa 2c) wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Hiszpańskiego AMIGO. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie uzyskali jedne z najlepszych wyników w Polsce, w związku z tym organizator konkursu wyróżnił ich nauczycielkę - panią Annę Gałązkiewicz.
Serdecznie gratulujemy!
OLIWIER JARZECKI ZNÓW NAJLEPSZY W POLSCE!
Ogromnym sukcesem może pochwalić się uczeń klasy 2e - Oliwier Jarzecki. Po raz kolejny zajął najwyższe miejsce na podium w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kickboxingu w formule Low Kick, które odbyły się w dniach 18-19 maja w Starachowicach.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne rozgrywki w tym sezonie.
SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Miło nam poinformować, że Jan Rogala, uczeń klasy IVe, zajął IV miejsce w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego "Weltschprachen Abitur". Warto nadmienić, że do konkursu przystąpiło 823 uczniów z całej Polski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
OLIWIER JARZECKI ZNÓW NA PODIUM!
Mamy przyjemność poinformować, że Oliwier Jarzecki z kl. 2e po raz kolejny odniósł ogromny sukces. W Mistrzostwa Polski K-1 Rules Juniorów i Seniorów, które odbyły się w ostatni weekend w Węgrowie, Oliwier wywalczył złoty medal.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS IV
- 44
SUKCES W KONKURSIE GEOGRAFICZNYM
22 kwietnia w ZSP w Kleszczowie odbyła się I edycja „Regionalnego turnieju GeoGuessr”, który został objęty patronatem Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Zadaniem uczestników było jak najdokładniejsze odgadnięcie swojego położenia na podstawie obrazów z Google Street View w geograficznej grze komputerowej.
Wśród zwycięzców znalazł się nasz uczeń - Patryk Borowski z kl. IId, który zajął II miejsce.
Gratulujemy!
WYCIECZKA DO DREZNA
1. dzień: zwiedzanie zamku Czocha w Suchej, zakwaterowanie i spacer po Szklarskiej Porębie.
2. dzień - Szwajcaria Saksońska - Park Narodowy Bastei, Twierdza Königstein.
3. dzień - zwiedzanie Drezna.
47
SUKCES MICHAŁA RULI
Michał Rula z kl. IIIc zajął II miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Serdecznie gratulujemy!
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PORTRET PATRONA SZKOŁY
I miejsce - Wiktoria Papuga, kl. 1g,
II miejsce - Blanka Kołacińska, kl. 1b
III miejsce - Aleksandra Szymczak, kl. 3b
Wyróżnienia:
Natalia Pietryszka, kl. 4f,
Maja Grzejdziak, kl. 3 b.
SUKCES W TURNIEJU POŻARNICZYM
12 kwietnia odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej „Młodzież zapobiega pożarom i chroni środowisko”, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współpracy Urzędu Miasta Bełchatów oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Uczniowie z bełchatowskich szkół rozwiązywali test i odpowiadali na pytania dotyczące ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego.
Reprezentujący naszą szkołę chłopcy z kl. IIIc wypadli w eliminacjach bardzo dobrze - Wojciech Grzelak zajął V miejsce, a Michał Rula - II miejsce, awansując tym samym do etapu powiatowego.
Gratulujemy!
WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA - 13-17 KWIETNIA 2024 R.
- 20
TAKA ŁADNA MATEMATYKA - WYNIKI KONKURSU
W środę 10 kwietnia 2024r. odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego „Taka ładna matematyka”. To już kolejna edycja konkursu, w którym można przedstawić swoją artystyczną wizję pojęć, twierdzeń matematycznych, a także zaprezentować zalety matematyki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i talentem, a spośród wielu ciekawych prac komisja wytypowała te zwycięskie.
W tym roku konkurs wyniki konkursu są następujące:
I miejsce – Natalia Brandt za pracę „Kompozycja brył geometrycznych”
II miejsce - Natalia Pabich za pracę „Oś symetrii. Naturalnie piękna symetria”
III miejsce – Maja Fidala za pracę „Girolamo Cardano”
wyróżnienie – Oliwia Owczarek za prace: „Spojrzenie Matematyka” oraz „Geometryczne π”
Gratulujemy Laureatom i zachęcamy wszystkich do obejrzenia tych rysunków na szkolnej wystawie, aby móc przekonać się, że matematyka jest obecna wszędzie wokół nas i warto dostrzec w niej piękno, bo parafrazując znane przysłowie: taka ładna matematyka, jak ją malują
I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM
Nasza uczennica z kl. 3c - Maja Fidala zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Niebieski motyl dla autyzmu". Konkurs został przeprowadzony przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
Serdecznie gratulujemy!
KONKURS NA FILM O TEMATYCE POWSTAŃCZEJ
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, w związku z 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, zaprasza uczniów do udziału w konkursie popularyzującym wiedzę o tym ważnym dla Polaków wydarzeniu.
Regulamin:
https://drive.google.com/.../1xueifL3eqxNwIV6s1E0.../view...
Zgoda:
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA
Archiwum Aktualności