• WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• Przewodnicząca - Klaudia Białek (114 głosów)

Zastępca przewodniczącej - Oliwier Jarzecki (113 głosów)

Sekretarz - Julia Siedlarek (71 głosów)

Członkowie Zarządu:

- Mikołaj Bukowiecki,

- Maja Stępińska,

- Oliwia Słomka

- Nikola Urbańska.

Gratulujemy!

• NARODOWE CZYTANIE

• We wrześniu po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską inicjatywę Narodowe Czytanie, promującą czytelnictwo oraz polską literaturę. Lektura tegorocznej edycji akcji - "Kordian" Juliusza Słowackiego - czytana była podczas lekcji języka polskiego i zajęć bibliotecznych.

W przyszłym roku lekturą Narodowego Czytania będą utwory naszego patrona - Jana Kochanowskiego.

• KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• Na terenie województwa łódzkiego organizowany jest konkurs pięknego czytania pod nazwą „Książka mówi”. Przebiega on w trzech etapach i trwa od 30 września do 3 grudnia.

I ETAP - SZKOLNY

• Interpretacja głosowa (umiejętność pięknego czytania z poprawną dykcją) odbędzie się do 15 października 2024 r. (o terminie poinformujemy w późniejszym czasie).
            • Zadaniem uczestnika konkursu jest prezentacja utworu literackiego/fragmentu utworu Cz. Miłosza, K. Wierzyńskiego, Witolda Gombrowicza, M. Hłaski (z listy umieszczonej w regulaminie konkursu).
            • Zapisy na konkurs w bibliotece szkolnej do 7 października.

Organizatorem konkursu jest Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Centra Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego.

Regulamin konkursu (.pdf, 282 kB)

• WYBORY DO SU

• W dniu 26 września 2024 r. (czwartek) odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego w II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie.

Kandydatami do Zarządu są:

• Białek Klaudia kl.3b
            • Bukowiecki Mikołaj kl.3d
            • Jamroży Bartosz kl.1a
            • Jarzecki Oliwier kl.3e
            • Siedlarek Julia kl. 3f
            • Słomka Oliwia kl.1f
            • Stępińska Maja kl.2c
            • Urbańska Nikola kl.1f

Wybory będą poprzedzone kampanią wyborczą i zostaną przeprowadzone według podanego w późniejszym terminie harmonogramu.

PS. Lista kandydatów została sporządzona w kolejności alfabetycznej.

Powodzenia:)

Członkowie Samorządu Uczniowskiego

• KONKURS

• Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w XXVI Powiatowym Konkursie Literackim "Książki na medal"

Zadaniem uczestników jest napisanie recenzji książki spoza kanonu lektur.

Prace do 2 stron maszynopisu formatu A4 należy złożyć do 15 listopada 2024 r.

Więcej informacji w regulaminie:

XXVI Powiatowy Konkurs Literacki "Książki na medal"

• ZDJĘCIA KLASOWE

• Z uwagi na warunki atmosferyczne, zdjęcia w dniu 13 września nie będą wykonywane.

Kolejny termin wyznaczono na 20 września (piątek).

• ZDJĘCIA KLASOWE

• W dniu 13 września (piątek) będą robione zdjęcia klasowe. Jest możliwość wykonania zdjęcia koleżeńskiego i indywidualnego. Cena pojedynczego zdjęcia to 22zł. Chętne klasy do zdjęcia grupowego prosimy o zgłoszenia do p. Chabińskiej (sala 25).

UWAGA!!! Razem ze zgłoszeniem należy dostarczyć imienną listę osób z danej klasy wraz z pieniędzmi. Bez listy osób lub bez składki zgłoszenie nie zostanie przyjęte.

• UWAGA!

• Decyzją Dyrektora Szkoły, dnia 4 września (środa) lekcje będą SKRÓCONE z powodu upałów i będą odbywać się wg poniższego rozkładu:

1. 8:00 – 8:30

2. 8:35 – 9:05